Forgalomcsillapítás a X. kerület Gergely utcában (Sibrik-Kada közötti szakasz)

Petición a.
Kőbányai Önkormányzat, Budapest Főváros Önkormányzata

108 Firmas

Colecta terminada.

108 Firmas

Colecta terminada.

  1. Iniciado marzo 2025
  2. Colecta terminada.
  3. Preparar presentación.
  4. Diálogo con destinatario
  5. Decisión

Petición dirigida a: Kőbányai Önkormányzat, Budapest Főváros Önkormányzata

Célunk az lenne, hogy 30-as övezetté nyilvánítsák a Gergely utcát a Sibrik Miklós út - Kada u. közötti szakaszon (de legalább a Gergely utca 112. számtól), telepített sebességellenőrzéssel rászoktatva a közlekedőket a sebességhatárok betartására.
Az Óhegy utcában is megoldották: ott is közlekedik a 95/195-ös busz, és sebességkorlátozás is érvényben van, illetve egyéb úton elhelyezett, forgalomcsillapítási eszközök kiépítése történt a közelmúltban.

Razones.

Az elmúlt 5 évben egyre több baleset történik a Gergely utca - Noszlopy utca kereszteződésben, a megnövekedett forgalom, és az érezhetően be nem tartott sebességek miatt.
Legutóbb (2025.03.07. délelőtt) a gyalogátkelőnél a járdára szaladt fel a balesetező autó kidöntve a lakó pihenő övezet kezdete táblát. Egyre több gyerek jár iskolába az onnan induló 117-es busszal (vagy oda érkeznek Újhegy felől a Kadába igyekvő iskolások). A 2019-ben kibővült a Gergely utcai lakóparkból is már egyre nehezebb az autóval történő kihajtás.

Muchas gracias por su apoyo, Polgári Ágnes, Budapest
Pregunta el iniciador

Compartir petición

Imagen con código QR para la petición

Detalles de la petición

Petición iniciada: 11/03/2025
Fin de la colección: 10/09/2025
Región: Budapest 10. kerület
Categoría, Tema: Tráfico

Noticias

Ayude a fortalecer la participación ciudadana. Queremos dar voz a sus inquietudes sin dejar de ser independientes.

Promocione ahora.