Noticias
-
Változtatások a petíción
el 11/03/25
Petición dirigida a: Kőbányai Önkormányzat, Budapest Főváros Önkormányzata
Célunk az lenne, hogy 30-as övezetté nyilvánítsák a Gergely utcát a Sibrik Miklós út - Kada u. közötti szakaszon (de legalább a Gergely utca 112. számtól), telepített sebességellenőrzéssel rászoktatva a közlekedőket a sebességhatárok betartására.
Az Óhegy utcában is megoldották: ott is közlekedik a 95/195-ös busz, és sebességkorlátozás is érvényben van, illetve egyéb úton elhelyezett, forgalomcsillapítási eszközök kiépítése történt a közelmúltban.
Az elmúlt 5 évben egyre több baleset történik a Gergely utca - Noszlopy utca kereszteződésben, a megnövekedett forgalom, és az érezhetően be nem tartott sebességek miatt.
Legutóbb (2025.03.07. délelőtt) a gyalogátkelőnél a járdára szaladt fel a balesetező autó kidöntve a lakó pihenő övezet kezdete táblát. Egyre több gyerek jár iskolába az onnan induló 117-es busszal (vagy oda érkeznek Újhegy felől a Kadába igyekvő iskolások). A 2019-ben kibővült a Gergely utcai lakóparkból is már egyre nehezebb az autóval történő kihajtás.
Petición iniciada:
11/03/2025
Fin de la colección:
10/09/2025
Región:
Budapest 10. kerület
Categoría, Tema:
Tráfico