Terület: Nyíregyháza

Indítsuk újra a Nyírvidéki Kisvasutat Sóstóig!

A petíció címzettje
Nyíregyháza megyei jogú város önkormányzata, MÁV Zrt.

1 046 Aláírások

A gyűjtés befejeződött

1 046 Aláírások

A gyűjtés befejeződött

  1. Indított 2026.05.08.
  2. A gyűjtés befejeződött
  3. Benyújtott
  4. Párbeszéd a címzettel
  5. Döntés

Ùjdonságok

2026. 06. 01. 2:28

Kedves Támogatók!
Fantasztikus hírem van: a Nyírvidéki Kisvasút újraindításáért indított petíciónk a tegnapi határidővel hivatalosan is lezárult. A kitűzött 1000 fős célt túlnyerve, összesen 1046-an álltunk ki a Sóstóig tartó szakasz megmentése mellett!
Külön hatalmas elismerés a vasútbarát közösségnek, ugyanis a statisztikák szerint az aláírások több mint 60%-a közvetlenül az Indóház Online (IHO) szakportálról érkezett.
A mai napon (hétfő reggel) a részletes szakmai javaslatot és az aláírások listáját hivatalosan is megküldtem a MÁV Zrt. vezetőségének, valamint Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának. Bízom benne, hogy ez a példátlan lakossági összefogás és szakmai háttér célt ér a döntéshozóknál.
Amint érdemi válasz vagy reakció érkezik a MÁV vagy a város részéről, azonnal tájékoztatni foglak benneteket itt, a felületen!
Hálásan köszönöm mindenkinek a megosztásokat, az aláírásokat és a támogató kommenteket. Együtt sikerülni fog!
Tisztelettel, Németh Kristóf


Segítsen a polgári részvétel erősítésében. Szeretnénk, hogy petíciója figyelmet kapjon és független maradjon.

Adományozzon most