Region: Mohács
Success

Mohácson a lakóparkok közötti biztonságos átjárhatóság kialakítása

Petitioner not public
Petition is addressed to
Polgármester Gábor Pávkovics

103 Signatures

The petition is accepted.

103 Signatures

The petition is accepted.

  1. Launched 2021
  2. Collection finished
  3. Submitted
  4. Dialogue
  5. Success

The petition was successful!

Read News

News

05/14/2021, 14:51

A héten lejárt a petíció határideje. A tegnapi napon leadtam a polgármesteri hivatal iktatójába, majd személyesen is átadtam a polgármester úrnak az alábbi kisérőlevéllel karöltve.✍️

----
"Tisztelt Polgármester Úr, kedves Gábor!

A Millennium lakóparkban élők az alábbi igényükkel kerestek meg. Segítsek egy aláírásgyűjtés lebonyolításában, mellyel hivatalos úton szeretnék felhívni a Polgármester Úr figyelmét a több éve fennálló problémájukra.

A Millennium lakópark és a Déli lakópark közötti biztonságos gyalogos-, babakocsis- és kerékpáros átjárás nem biztosított, az összeköttetés nincs kialakítva, a két lakópark között egy forgalmas elkerülőút húzódik. A Déli lakóparkban található játszótér megközelítése kizárólag tetemes kerülőút megtételével lehetséges. A Millenniumi lakóparkhoz a városi kerékpárúthálózat sem vezet el, az a városrész nincs a hálózatba integrálva.

Az ott élők mindennapjait nehezíti meg a közlekedés, úgy érzik, mintha mindentől elzárva lennének. Nem érzik biztonságosnak a gyalogos és kerékpáros közlekedést, a rendszeres szabadidős sportolás, kikapcsolódás akadályokba ütközik.

A lakóparkokban élők egyöntetű véleménye szerint, a fenti problémára megoldást nyújtana egy biztonságos gyalogos és kerékpáros közlekedésre is alkalmas összekötő út építése a két lakópark között, melynek létrehozása egyértelműen illeszkedik az élhetőbb város kialításának koncepciójába.

Tisztelettel kérem a Polgármester Urat, hogy legyen szíves állást foglalni a fenti témakörben és lehetőséget biztosítani egy lakossági fórum keretin belüli helyszíni bejárásra, egyeztetésre.

Várom írásos válaszát, melyet tolmácsolni tudok a választókerületemben élők irányába.

Üdvözlettel:"
...
---

Biztosított arról, hogy mindenképpen fog foglalkozni az üggyel és támogatja a javasolt helyszíni egyeztetéssel, bejárással összekötött lakossági fórumot.🙌
Pozitív érzelmekkel, bizakodva zártam az egyeztetést, de úgy gondolom, hogy még korántsem dőlhetünk hátra...


Help us to strengthen citizen participation. We want to support your petition to get the attention it deserves while remaining an independent platform.

Donate now