Terület: Esztergom
A petíció képe Életszerű parkolást Esztergom belvárosába – a boltok és vásárlók védelmében!

Életszerű parkolást Esztergom belvárosába – a boltok és vásárlók védelmében!

A petíció címzettje
polgármester Ádám Hernádi

10 Aláírások

A gyűjtés befejeződött

10 Aláírások

A gyűjtés befejeződött

  1. Indított augusztus 2025
  2. A gyűjtés befejeződött
  3. Készítse elő a benyújtást
  4. Párbeszéd a címzettel
  5. Döntés

A petíció címzettje: polgármester Ádám Hernádi

Tisztelt Esztergomi Városvezetés!
Tisztelt Polgármester Úr!
Mi, esztergomi lakosok, vállalkozók és vásárlók, határozottan kérjük a belvárosi parkolási szabályok felülvizsgálatát – különösen a Kossuth Lajos utcában és környékén, ahol a jelenlegi rendszer ellehetetleníti a helyi boltok működését és az emberek mindennapi ügyintézését.
A „Várakozni tilos” táblák, az életszerűtlen 5 perces időkorlátok, valamint a rendészet rendszeres bírságolása olyan környezetet teremtett, ahol az autósok már félnek megállni a saját városukban. Vásárlók helyett üres járdák és elmaradt bevételek maradnak. Ez káros a helyi gazdaságra, a lakosságra és a város élhetőségére.
Ez nem közlekedésbiztonsági kérdés, hanem rosszul kialakított forgalomirányítás, amely nincs összhangban a lakosság igényeivel. A város vezetésének feladata, hogy segítse – ne akadályozza – az itt élőket és dolgozókat.
Ezért kérjük:

  1. A „Várakozni tilos” táblák és a rendészeti bírságolás gyakorlatának teljes körű felülvizsgálatát;
  2. Életszerű, legalább 15 perces várakozási lehetőség biztosítását a boltok és szolgáltatók előtt;
  3. A döntések előtt a lakosság és a vállalkozók véleményének kikérését;
  4. Nyilvános tájékoztatást arról, milyen konkrét lépések történnek a helyzet javítására.

Ez nem politikai ügy – ez Esztergom lakóinak és vállalkozásainak túlélési kérdése.
Kérjük, vegyék komolyan.
Köszönjük, hogy aláírásoddal támogatod ezt a kezdeményezést!

Indoklás:

Személyesen is érint ez a helyzet, hiszen rendszeresen tapasztalom, hogy a belvárosi boltoknál nem lehet megállni, csak úgy, hogy közben az ember folyamatosan a kocsiját figyeli, nehogy megbüntessék. Az 5 perces várakozási korlát teljesen életszerűtlen – egy kiflit sem lehet nyugodtan megvenni, nemhogy gyógyszert, vagy időseknek segíteni a kiszállásban.
Ez nem csak rólam szól. Az ismerőseim, szomszédaim, boltvezetők és vásárlók is rendszeresen panaszkodnak. A helyzet ellehetetleníti a kisvállalkozásokat, akiknek minden vevő számítana – de ha nem tudnak megállni, nem vásárolnak.
A KSH és Eurostat adatai szerint Magyarországon a fizetésekhez képest az élelmiszerárak már így is az egyik legmagasabbak Európában – és ha ehhez még plusz költségként jönnek a bírságok, az a lakosság tűréshatárát feszegeti.
Ezért kérek mindenkit, aki egyetért, hogy támogassa ezt a petíciót.
Nem politikai kérdés ez – hanem az, hogy tudunk-e még normálisan élni, vásárolni és dolgozni a saját városunkban.

Nagyon szépen köszönöm a támogatást, Civilek Esztergomért Egyesület, Esztergom
Kérdés a kezdeményezőnek

Ossza meg a petíciót

Kép QR-kóddal a petícióhoz

A petíció részletes meghatározása

Petíciót indítottak: 2025. 08. 07.
Gyűjtés vége: 2026. 02. 06.
Terület: Esztergom
Kategória: Közlekedés

Segítsen a polgári részvétel erősítésében. Szeretnénk, hogy petíciója figyelmet kapjon és független maradjon.

Adományozzon most