Novidades
-
Üzenet a kitöltött petícióról
A 08/05/2026A petíció teljes érdektelenségbe fulladt, mivel mindenki csak mástól vár változást. Lezárom.
Petição dirigida a: Országgyűlés
A KÉRÉSÜNK RÖVIDEN:
Követeljük a Büntető Törvénykönyv szigorítását! Aki közpénzt lop, vesztegetést fogad el vagy rábízott közvagyonnal trükközik, az kapjon a jelenleginél jóval szigorúbb (akár háromszoros) börtönbüntetést, és tiltsák el a közügyektől évtizedekre!
Ma Magyarországon a korrupciónak egyszerűen nincs elrettentő ereje. Ha valaki tíz- vagy százmilliókat, esetleg milliárdokat tüntet el, a lebukás kockázata elenyésző, az adható büntetés pedig sokszor nevetségesen enyhe ahhoz a haszonhoz képest, amit zsebre tesz.
Ez nem maradhat így! A korrupt vezetők és ügyeskedők nem "elvont fogalmakat" lopnak el. A mi pénzünket veszik el:
Minden jogtalanul elvett forint a saját jövőnket éli fel, és megakadályozza, hogy Magyarország egy modern, gazdaságilag erős és a nemzetközi piacon is sikeres országgá váljon a következő évtizedekben.
Azt akarjuk elérni, hogy ne érje meg lopni.
A jelenlegi törvények szerint egy milliárdos hűtlen kezelés vagy vesztegetés is megúszható pár évvel. Mi azt követeljük az Országgyűléstől, hogy:
Igazságos és átlátható országot akarunk. Ha te is úgy gondolod, hogy a közpénz ellopása megbocsáthatatlan bűn, és keményebben kell büntetni, írd alá a petíciót!
A petíció teljes érdektelenségbe fulladt, mivel mindenki csak mástól vár változást. Lezárom.
Ainda não há nenhum argumento a favor (PRO).
Ainda não há nenhum argumento CONTRA.