Valódi rendszerváltást Szekszárdon is!

A petíció címzettje
Városi polgárai.

17 Aláírások

3 %
500 gyűjtési célhoz

17 Aláírások

3 %
500 gyűjtési célhoz
  1. Indított 2026.05.08.
  2. Gyűjtemény eddig > 4 hónap
  3. Benyújtás
  4. Párbeszéd a címzettel
  5. Döntés
Személyes adatok
 

Hozzájárulok, hogy adataimat tárolják. Ezt a hozzájárulást bármikor visszavonhatom.

A petíció címzettje: Városi polgárai.

Mi, a város polgárai, akik hiszünk a szabadságban, a tisztességben és a közösség erejében, ezennel közösen felemeljük szavunkat azért, hogy városunk visszanyerje polgári méltóságát, átláthatóságát és önrendelkezését – ezért követeljük, hogy a jövő vezetőiről előválasztáson, a polgárok szabad és nyílt döntésével szülessen meg a felhatalmazás.

Indoklás:

A város jövőjéről nem zárt ajtók mögött, hanem a polgárok nyílt, átlátható döntése alapján kell megszületnie a felhatalmazás. Az előválasztás biztosítja, hogy:

  • ne pártkijelölés, hanem valódi közösségi akarat határozza meg, kik indulhatnak a város vezetéséért;
  • a jelöltek ne egymás mögötti alkukból, hanem nyilvános versenyben, tiszta programokkal kerüljenek a választók elé;
  • a polgárok ne csak a végső választáson, hanem már a jelöltek kiválasztásában is valódi beleszólást kapjanak;
  • a város vezetése ne egy szűk kör érdekeit, hanem a közösség bizalmát és akaratát tükrözze;
  • a politikai kultúra a megosztás helyett a részvételre, tisztességre és átláthatóságra épüljön.

a polgári önrendelkezés egyik legfontosabb garanciája: annak biztosítéka, hogy a város vezetői valóban a közösségtől kapják a felhatalmazást, és ne a háttéralkukból vagy hatalmi játszmákból nőjenek ki.

Nagyon szépen köszönöm a támogatást, Bodrogi Tiborné, Szekszárd
Kérdés a kezdeményezőnek

Ossza meg a petíciót

Kép QR-kóddal a petícióhoz

A petíció részletes meghatározása

Petíciót indítottak: 2026. 05. 08.
Gyűjtés vége: 2026. 11. 07.
Terület: Tolna vármegye
Kategória: Közigazgatás

Fordítsa ezt a petíciót most

Új nyelvi változat

Miért írnak alá az emberek

Nincs

egy élhető várost szeretnék!

Mert elegem van a fideszből és végre szabadon szeretnék élni a szülővárosomban.

Mert élhető, tiszta városban szeretnek élni! A város lepusztult és koszos, az utak rossz állapotúak, a zebrák, felezők nincsenek felfestve, a szemétszállítás , szelektív kukák körül áldatlan állapotok uralkodnak! Stb!

Gyermek jövő a fő motiváció

A petíció terjesztésének eszközei.

Van saját weboldala, blogja vagy egy teljes webportálja? Legyen szószólója és szorzója ennek a kezdeményezésnek. Szalaghirdetések, elemek és az API-t (felület) áll rendelkezésünkre, amelyeket beágyazhatunk az Ön oldalához. Az eszközökhöz

Fordítsa ezt a petíciót most

Új nyelvi változat

Segítsen a polgári részvétel erősítésében. Szeretnénk, hogy petíciója figyelmet kapjon és független maradjon.

Adományozzon most