7 Aláírások
A petíció címzettje: Ljubiša Petrović, Skupština grada Bijeljina
SRAMOTA I NEMAR PREMA GROBLJU U NOVIM DVOROVIMA
Put ka groblju u Novim Dvorovima je u katastrofalnom stanju, do te mjere da se groblju često ne može normalno prići. Posebno je poražavajuće to što se redovno naplaćuju sahrane i prateće usluge, dok je osnovni prilaz groblju zapušten i neuređen.
Pored toga, za daće se dodatno naplaćuje i escajg po osobi, mimo cijene hrane, što dodatno opterećuje porodice u trenucima najveće tuge.
Ovo groblje ne koriste samo mještani Novih Dvorova, već se ovdje sahranjuju ljudi iz čitavog grada Bijeljina. Uprkos tome, porodice pokojnika su primorane da prolaze kroz blato, rupe i loše uslove, što predstavlja poniženje i potpuni izostanak poštovanja.
Smatramo da je sramota i odgovornost onih koji upravljaju grobljem, kao i nadležnih institucija, da se ovakav problem godinama ignoriše, dok se usluge uredno naplaćuju. Dostojanstven ispraćaj pokojnika mora biti minimum koji jedno društvo obezbjeđuje.
Zahtijevamo da Grad Bijeljina i nadležni hitno riješe pitanje asfaltiranja puta ka groblju u Novim Dvorovima.
Indoklás:
Dostojanstven ispraćaj naših najmilijih ne smije zavisiti od blata i rupa.
Zahtijevamo od Grada Bijeljina da hitno izvrši asfaltiranje ovog puta.
A petíció részletes meghatározása
Petíciót indítottak:
2026. 01. 31.
Gyűjtés vége:
2026. 07. 30.
Terület:
Grad Bijeljina Bijeljina
Kategória:
Közlekedés
Fordítsa ezt a petíciót most
Új nyelvi változatA petíció terjesztésének eszközei.
Van saját weboldala, blogja vagy egy teljes webportálja? Legyen szószólója és szorzója ennek a kezdeményezésnek. Szalaghirdetések, elemek és az API-t (felület) áll rendelkezésünkre, amelyeket beágyazhatunk az Ön oldalához. Az eszközökhöz
Idem svake sedmice i zaista je put katastrofa!