295 antal supportrar som signerat i Bundestagswahlkreis Gotha - Ilm-Kreis
Till petition Mehr Personal für Thüringer Kitas und Schulen
Amt Wachsenburg:
Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, Marcel Noa*
Apfelstädt:
Handskrivet*
Arnstadt:
Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, Antje Heimann*, Bernd Jasch*, Carmen Jacob*, Claudia Gericke*, ej offentlig*, ej offentlig*, Melanie Finke*, ej offentlig*, ej offentlig*
Arnstadt Rudisleben:
ej offentlig*
Bad Tabarz:
Handskrivet*
Bienstädt:
Handskrivet*
Brüheim:
ej offentlig*
Dachwig:
ej offentlig*
Döllstädt:
Andrea Völker*
Drei Gleichen:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Andreas Pabst*, ej offentlig*, Laura Hoyer*, Lea Richter*, Madlen Ritter*, Sandra Matuszok*, Sarah Ollarius*, Sascha Drews*, Stefan Heimlich*, ej offentlig*
Drei Gleichen,:
Nicole Noßmann*
Ebenheim:
Heike Wenzel*
Elgersburg:
Handskrivet*, Nadine Sommerfeld*
Elleben:
ej offentlig*
Friedrichroda:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*
Friedrichsroda:
Handskrivet*, Handskrivet*
Georgenthal:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, Julia Bezold*, Nadine Schaak*
Georgenthal OT. Altenbergen:
Schmidt Barbara*
Geratal:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Christine Milde*
Gierstädt:
ej offentlig*
Gorha:
ej offentlig*
Gotha:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Angelika Weschke*, ej offentlig*, ej offentlig*, Anne Fritzschler*, ej offentlig*, Annett Schellenberg*, ej offentlig*, Carolin Dreißig*, ej offentlig*, Claudia Herda*, Corina Seifert*, ej offentlig*, Daniel Faustmann*, ej offentlig*, ej offentlig*, David Richter*, Eric Labahn*, Falk Lucas*, Fatima Pandrock*, Frank Wiegand*, ej offentlig*, Franziska Müller*, Gabriele Schröder*, Gerlinde Hess*, ej offentlig*, ej offentlig*, Ina Mitschke*, Iris Heyn-Wolf*, ej offentlig*, Jannek Fritzschler*, ej offentlig*, ej offentlig*, Jule Hartung*, ej offentlig*, ej offentlig*, Jürgen Argus*, ej offentlig*, Katharina Schwertfeger*, Katharina Weiß*, ej offentlig*, ej offentlig*, Kristina Argus*, Manja Witzmann*, Maria Frenzel*, ej offentlig*, Matthias Wolf*, Michael Weisheit*, Michelle Geitner*, Nadine Frank*, Nadine Ruf*, Nelly Weiß*, ej offentlig*, ej offentlig*, Rebekka Noldin*, Sabine Steudtner*, ej offentlig*, Sissy-Marie Raßbach*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Thomas Braunroth*, ej offentlig*, Ulrike Fettien*, Ursula Wilhelm*, ej offentlig*
Gräfenroda:
Handskrivet*, Handskrivet*
Großfahner:
Handskrivet*
Großhaner:
Handskrivet*
Hörsel:
ej offentlig*, Melanie Wehr*, Pia Graul*
Hörselgau:
Handskrivet*
Illmenau:
Handskrivet*
Ilmenau:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, Kari - Heinz Gömer*, Marlis Bremisch*, Martina Günschmann*, ej offentlig*, Ralf Weber*, ej offentlig*, ej offentlig*
Ilmtal:
Handskrivet*
Ingersleben:
Josephine Schwider*
Klettbach:
Handskrivet*
Laucha:
Nicole Reichenbach*
Marlishausen:
ej offentlig*
Mechterstädt:
Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Ina Kornhaas*, ej offentlig*, ej offentlig*, Kerstin Weist*, ej offentlig*, Susanne Graul*
Nesse-Apfelstädt:
Handskrivet*, Handskrivet*
Nessetal:
Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, Anke Loitsch*, Annika Tietsch*, ej offentlig*, Daniel Trenn*, ej offentlig*, Dirk Bessing-Schmidt*, ej offentlig*, Hebestadt Janine*, Heike Thiel*, ej offentlig*, Quitschalle Ronny*, Röder Aileen*, ej offentlig*, Ute Buntfuß*
Neudietendorf:
Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*
Ohrdruf:
Handskrivet*, Handskrivet*, Handskrivet*, ej offentlig*, ej offentlig*, ej offentlig*, Katja Blüse*, Philipp Langner*, ej offentlig*, Yvonne Ortlepp*
Ohrdruf-Wölfis:
Handskrivet*
Osthausen-Wülfershausen:
Handskrivet*
Schwabhausen:
Dagmar Möller*
Sonneborn:
ej offentlig*, ej offentlig*
Stadtilm:
Linda Czerny*
Tambach-Dietharz:
Anke Fuchs*, Claudia Starkloff*, Stefanie Hörchner*
Tamnach Dietharz:
Stephanie Völker*
Tonna:
Petra Fischer*
Trügleben:
Stefanie Holzwarth*
Tütteben:
ej offentlig*
Tüttleben:
ej offentlig*, Barbara Böhme*, Daniela Kalt*, ej offentlig*, ej offentlig*, Nadin Ladig*, Rebecca Erdmann*, ej offentlig*
unterpörlitz:
Annett Oelschläger*
Waltershausen:
Handskrivet*, Dorit Seidel*, Silke Gössel*
Wangenheim:
ej offentlig*
Werra-Suhl-Tal:
Handskrivet*
Wölfis:
ej offentlig*, ej offentlig*
(* Dessa underskrifter räknas till kvorumet.)